Galaxy Note 3 Neo iPad Reklamı
Proje Adı
: Galaxy Note 3 Neo iPad Reklamı
Kategori
: Mobil Rich Media Display Reklamları
Ödül
: Altın
Reklamveren
: Samsung Türkiye
Ajans
: Cheil Worldwide Türkiye
Mobil Rich Media Display Reklamları
Yıl: 
2014

Kampanyanın amacı:

 iPad kullanıcılarına S Pensiz tablet deneyiminin eksikliğini yaşatmak.

Hedef kitle:

iPad kullanıcıları daha hassas bir dokunmatik ekran deneyimi olabileceğinin farkında değil. Ne zaman ekranda istediği yer dışında bir yere dokunarak hata yapsa, üründe bir eksiklik olduğunu düşünmektense suçu kendi parmak kalınlıklarında buluyor, yaptıkları işlemi geri alıp doğru yere dokunana kadar aynı işlemi tekrarlıyor. Kendisinden kaynaklandığını düşündüğü için yaşadığı zaman kaybından rahatsız olmuyor.

Yaratıcı strateji:

Samsung, Note serisine özel tasarladığı ve kategoride bir ilk olan S Pen sayesinde kullanıcılarına dokunmatik ekranlarda çok daha hassas bir deneyim sunuldu.

Uygulama:

Kullanıcılara yanlış dokunuşlarını geri alma şansı tanımayan bir tablet oyunu tasarlandı. iPadlere özel tasarlanan oyunda 20 saniye içerisinde deaktive edilmediğinde patlayan zaman ayarlı bir bomba yer aldı. 

Bombayı deaktive etmenin yolu kırmızı kabloyu kesmek. iPad kullancıları için kablo karmaşası içerisinde doğru kabloyu parmaklarını kullanarak kesmeleri imkânsız ama S Pen’in hassaslığı sayesinde bombayı deaktive etmek çok kolay.

Oyunu iPad’lerde en çok okunan E-Dergilerin içerisine yerleştirildi.

Sonuç:

GÖRÜNTÜLEME: 389.196
TIKLANMA: 22.761

Bu tip oyunlarda tıklama oranı averaj olarak %1’i geçmezken Dipnot’ta %7.56, Log’da ise %5.54’lük tıklama oranına ulaşıldı.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:          

 

www.youtube.com/watch?v=Mt9OorLcQJ4