Liderlerin Dijital Dünyası Bölüm 1: Erden Timur- Nef İnşaat

 

IAB Türkiye olarak, internetin tüketicinin gündelik hayatında, markaların stratejik planlarında yarattığı dönüşümü irdelemek ve liderlerin dijitale bakış açısını anlamak için bir röportaj dizisi hazırladık. İlk röportajımızı Nef İnşaat’ın CEO’su Erden Timur ile gerçekleştirdik.

Türkiye’de dijital reklamcılığın geleceğine ışık tutacağını ümit ettiğimiz ve Yeni Trendler Yürütme Kurulumuzun çalışmalarıyla hazırlanan bu yazı dizisini keyifle takip etmeniz dileğiyle…

IAB: İnterneti ve dijital platformları ne zaman kullanmaya başladınız? Şirketiniz ve sizin için bu süreçte nasıl bir gelişme oldu, yaşamınızda neler değişti?


Erden Timur: Nef, kurulduğu ilk günden bugüne yenilikçi ve dinamik yapısıyla dijital platformlara önem veren, buna göre de faaliyetlerinin her aşamada hem gerekli zamanı hem bütçeyi ayıran bir şirket. Yaklaşık 1,5 sene önce relansmanını yaptığımız nef.com.tr de dijital bakış açımızı gösteren güzel bir örneklerden bir tanesi.

 

Nef’in kurulduğu ilk günden beri, beğenilen, sürekli güncel tutulan bir web sitesi vardı. Ancak ‘Nasıl daha iyisini yaparız?’ fikrinden hareketle, yeni bir web sitesi tasarlamak için kolları sıvadık. Öncelikle müşterimizin beklenti ve ihtiyaçlarını daha iyi belirlemek amacıyla 3 aylık bir süreçte birtakım araştırmalar yaptık. Bu araştırmaların kapsamında birebir müşteri ziyaretlerinden, daha önceden Nef’ten ev almış insanların geçmiş tecrübelerine kadar birçok noktayı irdeledik. Edindiğimiz bilgiler ışığında ortaya çıkan bu ihtiyaçları karşılayacak ve sektörde alışılagelmişin dışında bir web sitesi hazırladık.

 

Yazının tamamı için lütfen tıklayın.