Liderlerin Dijital Dünyası Bölüm 3: Mehmet Nane - Pegasus

 

IAB Türkiye olarak, internetin tüketicinin gündelik hayatında, markaların stratejik planlarında yarattığı dönüşümü irdelemek ve liderlerin dijitale bakış açısını anlamak için hazırladığımız röportaj serisinin üçüncü röportajını, Pegasus Hava Yolları’nın CEO’su Mehmet Nane ile gerçekleştirdik.

 

Türkiye’de dijital reklamcılığın geleceğine ışık tutacağını ümit ettiğimiz ve Yeni Trendler Yürütme Kurulumuzun çalışmalarıyla hazırlanan bu diziyi keyifle takip etmeniz dileğiyle…

 

 

IAB Türkiye: İnterneti ve dijital platformları ne zaman kullanmaya başladınız? Şirketiniz ve sizin için bu süreçte nasıl bir gelişme oldu, yaşamınızda neler değişti? Mesela çocuklarınızla iletişim metotlarınız değişti mi? Onlara whatsapp’tan ve Facebook’tan  erişiyor musunuz?

 

M.Nane: Dijital devrim hem kişisel iletişimlerimizde hem de iş dünyasında özellikle pazarlama ve satış alanlarında çok önemli gelişmelere ve değişikliklere yol açtı. İletişimde hız hiç olmadığı kadar büyük önem kazandı. Dünya bu yönde geliştikçe benim de iletişim metotlarımda değişimler olmadı değil. Özellikle Whatsapp’ı görselli içerikler paylaşırken kullanıyorum. Çocuklarımla hızlı iletişim kurmamı sağladığı için seviyorum. Eskiden mektuplaşırdık, şimdiyse Whatsapp gibi mecralar bizlere daha kolay erişim sağlıyor. Ne kadar dijitalleşsek de söz uçar yazı kalır söylemi hala geçerli.

Pegasus Hava Yolları tarifeli uçuşlarına başladığı 2005 yılından bu yana dijitali odağına almış bir marka. Ancak gerek ekip yapısı gerekse sektör dinamikleri itibari ile 2011 yılını dijital odağın artmasına ilişkin milat olarak kabul edebiliriz. Dijital dünyadaki gelişmeler sayesinde, şirketler tüketicileriyle, müşterileriyle biz de Pegasus Hava Yolları olarak misafirlerimizle neredeyse artık birebir iletişim halinde olma olanağı kazandık. Bu da hem pazarlama hem de satış açısından internet ve mobil üzerinden sunabileceğimiz pek çok hizmet ve servisi geliştirerek sunmamıza fırsat sağladı. 

 

Yazının devamı için lütfen tıklayınız.