Türkiye El Ele

Kategori : Markalı İçerik
Ödül : Gümüş MIXX
Reklamveren : AKO Grup Ajans(lar) : Havas Worldwide İstanbul

 

Pazarlama hedefi: Markanın bu desteğiyle birlikte Petlas markası ve tüm spor severler arasında duygusal bağ yaratarak, motorlu taşıtlar için lastik alma gereksinimi hissedildiğinde ilk alan gelen marka olmak.

Yaratıcı strateji: Stratejinin merkezine birliktelik, kutlama ve motivasyonu alındı, “E.L.L.” (El Ele) söylemi ortaya çıkarıldı. Bu söylemi, Türkiye’nin farklı kesimlerine hatta her yaştan insana ulaştırmalıydılar. Bu sebeple projeye farklı alanlarda ünlü isimler katmayı amaçladılar. Amaçları yediden yetmişe tüm Türkiye’yi harekete geçirmeye ve basketbol milli takımı için el ele olmaya davet etmekti.

Uygulama: Reynmen gibi yüksek takipçili ve erişim oranları yüksek olan bir influencer'ı bu projeye dahil ettiler. Bunun dışında da El Ele hareketiyle birlikte bir challange yarışması başlatarak bu projenin konuşulmasını arttırdılar.

Sonuç: Şarkıları, klipleri ve hareketleri sevildi. Sporseverler 'Elele' ile yeni Milli Takım jenerasyonuna desteğini gösterdi. Reynmen’in kampanyaya katılmasıyla sesileri daha da çok kişiye duyuruldu.  Kampanya sonunda 28 milyon izlenme rakama ulaşıldı. 2 milyon etkileşim alındı. Bir hafta boyunca Türkiye trendlerinde 1 numarada kaldılar. Şarkı müzik platformlarında 21 binden fazla dinlendi.

Yaratıcı çalışmanın linki ve/veya videosu:

https://www.youtube.com/watch?v=VUy49sCYmZQ&t=41s

https://www.youtube.com/watch?v=Y39OgSMzLxE

https://youtu.be/oGZjidhClPk